Hazánkban itt, a Magyar Olaj- és Gázipari Múzeumban állították ki a legtöbb fúrótornyot, közülük három darab 50 méter magas. Az intézmény birtokolja a legtöbb típusú szivattyút, körülbelül ötvenet. Még nincs vége a legeknek: a nyugat-dunántúli régió legnagyobb, rendszerezett szoborparkját látogathatjuk meg a múzeum területén. A 2010-es években kettő szobrot is avattak Szent Borbála, a bányászok védőszentje tiszteletére (2011-ben és 2016-ban).
Ritkaságszámba megy, hogy a múzeum gyűjtőterülete a Trianon előtti Magyarország, mint ahogy az is kuriózum, hogy a kínálati skála a lehető legszélesebb, hisz’ az ipartörténet mellett a természettudomány és a képzőművészet is a palettán szerepel. A beltéri tárlók egyikében láthatjuk példának okáért a világ legkisebb, valamint Európa legrégebbi türelemüvegét is.
Az olajipar múzeumi bölcsőjében járunk, se szeri, se száma a gyűjteményeknek – ám ne feledjük, hogy az intézménynek még vannak „tartalékai” a város keleti részén, a Wlassics Gyula utca 13. szám alatti irodaházban.
Nevezetességek a Magyar Olaj- és Gázipari Múzeum közelében: Göcseji Falumúzeum, Szent Anna kápolna Ola városrészben, Jézus Szíve Ferences Plébániatemplom, Mindszenty-kert.