A ferencesek, piaristák és irgalmas nővérek nyomában – Séta 3. állomás
A piarista gimnázium 1904-ben a Sugár úti megszűnt honvédlaktanyába költözött (Sugár út 9.). Amikor 1923-ban a szomszédos közös laktanya (Sugár út.11.) is visszakerült a város tulajdonába, a gimnázium céljaira alakították át Hültl Dezső tervei alapján az épületegyüttest.
1948-ban államosították az iskolát. A piaristák 1992-ben kezdték meg újra oktató-nevelő munkájukat a városban, 1995-től szakaszosan visszakapták saját egykori épületüket (2006-ig). Ma Piarista Általános Iskola és Gimnáziumként működik. 2008-ban – a magyar Piarista Rendtartományban elsőként – megnyílt óvodájuk.
A Sugár út és a Királyi Pál utca sarkán álló Piarista kápolna a gimnázium házikápolnájaként – a meglévő gimnáziumi épületek stílusához alkalmazkodó kiképzéssel – Vécsey Barnabás városi mérnök tervei alapján épült 1935-ben. Juk Béla nyugalmazott pacsai plébános hagyatékából, a város segítségével, a Kegyes tanítórend és a tanulók szüleinek adományaiból emelték. A homlokzat díszítését és a bejárat felett a piarista címert Noll József, a gimnázium tanára tervezte és készítette el. Az új ifjúsági kápolnát Szent Pompilius tiszteletére 1935. december 8-án dr. Rott Nándor veszprémi megyéspüspök szentelte fel. A főoltárt a Nagykanizsai Piarista Diákszövetség emeltette. Az építés emlékét emléktábla őrzi a kápolnában.