Természetvédelmi terület
Az eredetileg 42 hektáros kastélypark napjainkra 10 hektárra zsugorodott, a 2015-ös felújítás során a 19. századi tervek felhasználásával alakították újjá a parkot.
Ne feledd, a park területe természetvédelmi terület, óvd, vigyázz rá! Tájképi értékei közé tartoznak a Festetics György korából való páfrányfenyő, a kerti tó és környéke, míg természetvédelmi érdekessége a februárban nyíló téltemető állománya. A kastély bejáratánál az épület jelképének számító két japán akác köszönti a látogatókat.
A park története
A parkot a Festetics II. Tasziló hívására érkező, Londonból érkező, európai hírnevű kertész, Henry Ernest Miller álmodta és valósította meg 1885-1889 között a korabeli angol kertművészet mintájára.
A barokk kastélyparkok hármas tagozódása itt is megfigyelhető: egy előkerti, egy belső udvari és egy hátsó kerti résszel rendelkezik a park. Az előbbieket a franciakertekre jellemző szabályos formákkal bírnak, míg a park hátsó része „természetesebb”.
Szobrok a parkban
A Festetics család művészetkedvelő és -támogató oldaláról árulkodik a szobrok sokasága a kastélyparkban. A bejáratnál Festetics György szobra üdvözöl minket, de találkozhatunk Szűz Mária, Szent Ilona, Csokonai Vitéz Mihály ábrázolásával is sétánk során.
A park hátsó része felé haladva találkozhatunk a klasszicista stílusú oroszlános kúttal, melyen a család címerállatai szerepelnek.
Ha már a parkban jársz…
Látogasd meg a parkban található Hintókiállítást, ahol megismerheted a Festetics család egykori közlekedési eszközeit! Az oroszlános kút előtt balra fordulva találod a Pálmaház és Madárparkot, ha érdeklődsz az egzotikus világ iránt, feltétlen térj be!
Ha bejártad a hatalmas területet, a hátsó kijáraton távozva találod meg a Vadászati Kiállítás és Történelmi Modellvasút-kiállítás szép épületét.